איך לשמור על אורח חיים בריא

 

איך מסייעים לעובדים לשמור על אורח חיים בריא בעבודה?

בשנים האחרונות גוברת המודעות לשמירה על אורח בריא גם בסביבת העבודה. העובדים שלנו מסיימים את יום העבודה, עוצרים וקונים אוכל טרי בחנות, הולכים לביקור בחדר הכושר ובשעות הפנאי משקיעים בסדנאות בישול בריא ובאימונים. כולנו מסתכלים היום יותר על תוויות המצרכים שאנחנו מכניסים לסל הקניות ומנסים לקצץ בסוכר, בשומנים לא בריאים ובפחמימות ריקות. התנודה לעבר האכילה הבריאה יותר לא עוצרת כשאנחנו מחתימים את כרטיס העובד בכניסה למשרד. גם במהלך יום העבודה יש דרכים לשמור על אורח חיים בריא.

למרות שכל עובד בדרך כלל עושה את הבחירות שלו לגבי סוג התזונה שהוא מאמץ, אפשר לעזור לעובדים שלכם לשמור על אורח חיים בריא בכמה פעולות פשוטות למדי.

 

שלבו אוכל בריא בישיבות ובאירועים משרדיים

את הבורקסים, עוגות השיש ואת חטיפי הנשנושים אפשר להחליף בירקות חתוכים, פירות טריים, כריכים מלחמים בריאים עם תוספות טריות כמו נבטים, חסה, ירקות שונים ועוד, קרקרים מקמח מלא ועוגיות ללא סוכר. אלו הן רק כמה מהאפשרויות הבריאות שאפשר לספק בקלות וללא הוצאה כספית גבוהה. האפשרויות הבריאות לא מסתיימות בהצעות שהבאנו כאן. חברות קייטרינג רבות מספקות אופציות בריאות יותר כמו מגשי מזון אצבעות בגישה בריאה או אוכל בריא לאירועים. אפילו סושי יהיה אופציה בריא יותר ממאפים מתוקים ובורקסים נוטפי שומן.
 

עודדו ארוחות צהריים משותפות בהן כל אחד מביא מנה בריאה ביתית

השילוב בין שעות משרד רבות לרצון להנהיג אורח חיים בריא הוא לא קל, אבל אם ישנם בשלנים בקרב אנשי המשרד אפשר לרתום אותם למשימה ולעזור להנהיג אורח חיים בריא בעבודה, כקבוצה. לדוגמה: ארוחות צהריים משותפות בהן כל אחד מהעובדים מביא מנה בריאה משלו וכולם חולקים ונהנים מארוחה מזינה ביחד.

ארוחות אלו הופכות את ההפסקות במהלך העבודה לנעימות יותר, האווירה היא מפרה וחברותית והאוכל הופך למחבר בין אנשים שונים. הערך המוסף הוא כמובן שמדובר באוכל ביתי. גם באירועים כמו ימי הולדת, פריסות פרידה, הרמות כוסית ושאר אירועים משרדים חברתיים אפשר לכוון את העובדים להביא איתם חטיפים ואוכל בריאים יותר.
 

עודדו את השימוש בכרטיסי אוכל והעבירו מידע על מסעדות המגישות אוכל בריא

חברות רבות מעניקות כרטיס הטבת ארוחות לעובדים שמאפשר להם לצאת להפסקות צהריים במסעדות וליהנות מאוכל חם, מזין וטוב באמצע היום. כדאי לעודד שימוש בכרטיסי האוכל לארוחות במסעדות שמגישות אוכל ביתי ומזין ושמות דגש על אורח חיים בריא.

כיום בכל מסעדה תוכלו למצוא סלטים שהם ארוחה שלמה, ארוחות עסקיות שמורכבות מכל אבות המזון, תבשילים ואופציות צמחוניות וטבעוניות. מידע לגבי המסעדות המומלצות באזור, מה הן יכולות להציע ואיפה נמצאות האפשרויות הבריאות יותר יעזור לעובדים שלכם להיחשף לאופציות הבריאות והמזינות יותר ולעשות בחירה באוכל בריא.